CHCEME DÝCHAŤ ČISTÝ VZDUCH

 

Predstavujeme sa VámUjo Figaro nabáda ocka fajčiť

 

Chceme dýchať čistý vzduch je program navrhnutý Americkou onkologickou spoločnosťou práve pre Vás a pre deti v predškolských zariadeniach, o ktoré sa staráte.

Vieme, ako starostlivo pristupujete k práci s týmito malými deťmi a ako sa usilujete, aby im bolo dobre. Práve preto ste veľmi dôležitým činiteľom v ich živote. Práve preto môžete mat obrovský vplyv na vytvorenie ich prístupu k fajčeniu. A práve preto sa Americká onkologická spoločnosť obracia práve na Vás.

 

Vedeli ste, že...

 

Najnovšia správa ministerstva zdravotníctva USA jasne dokazuje, že deti, ktoré žijú medzi fajčiarmi, sú oveľa náchylnejšie k tomu, aby ochoreli na niektoré choroby, ako sú napríklad bronchitída a chrípka, chronický kašeľ, ušné infekcie a mávajú oveľa častejšie nádchu? Účinok tohto nedobrovoľného fajčenia môže byť dlhotrvajúci, pretože deti, ktoré vyrastali s fajčiarmi, sa podstatne častejšie stávajú samé fajčiarmi.Nie cigaretám a nekvalitnému alkoholu

Ako viete, malé deti neustále sledujú a napodobňujú svojich rodičov a ostatných dospelých, najmä tých, ktorí sa o ne starajú. Práve preto deti, rodičia ktorých fajčia, možno budú chcieť napodobniť práve tento zlozvyk. Ale tento reťazec je možné prerušiť.., a tu môžete pomôcť práve Vy.

Na to, aby ste začali, nie je skoro

 

Deti mladšie ako 5 rokov si už začínajú vytvárať svoj názor na fajčenie. Prekvapivých 41% detí predškolského veku v USA, ktorým položili túto otázku počas jedného výskumu, už malo svoje prvé pokusy s cigaretami za sebou. Takže na to, aby ste začali, nie je priskoro. Naopak práve teraz sú deti najviac ovplyvniteľné, keď je najpravdepodobnejšie zmeniť ich, je najlepší čas, aby ste sa k nim priblížili. Práve teraz môžete pomôcť urobiť skutočne dôležitý krok k zmene v ich živote: môžete im pomôcť rozhodnúť sa TERAZ, že nebudú fajčiť POTOM.

 

Hlavná stránka